ShareIt؛ خطری قطعی برای گوشی های اندرویدی

بهتر است هرچه زودتر اپلیکیشن ShareIt را از روی گوشی خود حذف کنید. براساس اطلاعاتی که سازمان Trend Micro منتشر کرده است، Shareit مشکلات امنیتی بسیار زیادی دارد که می توانند مفروضات کاربران را بوسیله خطر بیندازند.

بوسیله گزارش xda-developers ، اپلیکیشن ShareIt دسترسی های بسیار یدکی در گوشی های اندرویدی می خواهد. این اپلیکیشن می تواند به تمام حافظه داخلی گوشی دسترسی پیدا کند و حتی به دوربین و میکروفن دسترسی داشته باشد. ShareIt به موقعیت کاربران و تقریبا به هر اطلاعات دیگری که خاطر می کنید، دسترسی مشخص می نرم. این اپلیکیشن می تواند سایر اپلیکیشن ها را از روی گوشی حذف کند، با بی پرده شدن گوشی آماده بوسیله حکم شود و حتی حساب کاربری تولید درنگ و رمز عبور بسازد. فاش شده است که ShareIt به بی مو اطلاعات شبکه دسترسی نمایان می کند. هکرها با استفاده از این اپلیکیشن به راحتی می توانند بوسیله هرچه می خواهند دسترسی داشته باشند و بنیانی ترین اطلاعات شما را بدزدند. حتی بوسیله شفیع Shareit می توان بدافزار روی گوشی ها قرار عدل.مقاله ی مرتبط:دونالد ترامپ دستور تحریم هشت اپلیکیشن چینی، ازجمله علی پی را صادر کرد

اکثر اپلیکیشن های اندروید می توانند به حافظه داخلی دسترسی داشته باشند؛ مثلاً اگر بخواهید فایلی را با جیمیل ارسال کنید، می توانید به کچل بخش های حافظه تویی دسترسی داشته باشد. این بوسیله توسعه دهندگان ارتباط دارد که فایل های حساس را مرام قرار ندهند و نگذارند اپلیکیشن به این فایل ها دسترسی داشته باشد.

ولی سازندگان ShareIt چنین محدودیتی بخاطر اپلیکیشن خویشتن ایجاد نکرده اند و همین موضوع باعث شده است هکرها بوسیله راحتی بتوانند به بخش های متنوع گوشی دسترسی پدیدار کنند. براساس مفروضات منتشرشده توسط Trend Micro، هکر ها می توانند با استفاده از ShareIt، کَش فیک بخاطر اپلیکیشن ها بسازند که محتوی کد برنگ خون می شود.

یکی از فردی های ShareIt داشتن فروشگاه مخصوص است. بازی ها و اپلیکیشن هایی که از فروشگاه ShareIt دانلود می کنید، می توانند گوشی شما را آلوده کنند. پرت نیست که اپلیکیشن ها به بدافزار آلوده باشند و کاربران با نصب آن ها، گوشی را به خطر بیندازند. بسیاری از اپلیکیشن ها به شفیع HTTPS روی گوشی ها دانلود می شوند؛ اما اپلیکیشن های shareIt به این صورت دانلود نمی شوند. البته با مرورگر کروم نمی توانید از سرورهایی که HTTPS نیستند دانلود کنید و برای دانلود این فایل ها باید از رابط دیگر استفاده کنید که ShareIt همین نقش را ایفا می بطی ء.

سازندگان ShareIt هنوز بوسیله این شناسایی فایده نشان نداده اند و  برای آن بوسیله روزرسانی عرضه نکرده اند. پیشنهاد ما این است که تا زمان عرضه به روزرسانی، ShareIt را از گوشی خود حذف کنید.بیشتر بخوانید:معرفی بهترین اپلیکیشن های اندرویدیوتیوب داخل گوشی های دارای وضوح تصویر پایین، از کیفیت 4K پشتیبانی می کنداپلیکیشن های پولی اندروید و آیفون که امروز مجانی شده اند (۴ اسفند)بتای iOS 14.5 ترافیک Google Safe Browsing را به سرورهای اپل تربیت می کنداپلیکیشن اپل تی وی برای پلتفرم گوگل تی وی منتشر شد