اتریوم بر سر دوراهی: غوغا در اجتماع اتریوم بر عادت اجر استخراج ماینرها

EIP-1559 ارتقایی برای شبکه ی اتریوم است که به دنبال فرستادن یمین بخشی کم از کارمزدهای تراکنش اتر به شبکه است. درون ادامه، این توکن های کسر شده سوزانده خواهند شد و درنتیجه باعث کاهش تعداد کچل کوین های داخل عزا خواهند شد. بسیاری معتقدند درنتیجه ی این طرح پیشنهادی، بغرنج مقیاس پذیری (سرعت و عطیه) فعلی اتریوم تا حد اضافی بهبود یابد.

اگر EIP-1559 اجرایی شود، تأثیری مهم روی درآمد ماینرها خواهد گذاشت. گفته می شود در خراج ی این طرح، درآمد ماینرها ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت. از این امر می نبوغ به برهان مخالفت استخراج کنندگان با این طرح معلول برد که از بوسیله مشت دریافت نمایشی کنترل شبکه امن می کنند. این کار به نعوظ بالقوه امنیت شبکه را به سربزرگی خواهد انداخت. بااین حال با توجه بوسیله کاهش تنش ها درون جامعه ی اتریوم، توسعه دهندگان اتریوم EIP-3368 را پیشنهاد کرده اند.

طبق طرح EIP-1559، بوسیله جای اینکه مزد ها به سرعت شقه شود، دستمزد ها مقابل سه اثیر پاینده خواهد ماند و سپس داخل ۲۴ ماه به یک اثیر کاهش خواهد یافت. این یعنی تو یک سال پاداش ها نصف و پس از دو سال ۷۰ درصد از پاداش ها کاسته خواهد شد. هرچند EIP-3368 بوسیله عنوان راهی برای آرام کردن تنش ها بین ترقی دهندگان و استخراج کنندگان اتریوم معرفی شده است، به نظر می رسد حامیان چندانی را به خود جذب نکرده است و استخراج کنندگان و تیم توسعه ی اتریوم تو بنیاد بست صبر دارند.قضیه از چه راحتی است؟

کریل کوزنتسوف، رهبر آویشن ترقی ی تجمیع کننده ی دیفای 1icnh، به کوین تلگراف گفته است طرح EIP-1559 حصول کنندگان را درون جایگاه بدی راحتی می دهد؛ زیرا سهم کمیسیون آن ها را تا معادل معینی کاهش می دهد. او اعتقاد دارد: « سپس از این به روزرسانی، نفخ کمکی به ضایع محفل از مشت رفته نخواهد کرد؛ بنابراین، حصول کنندگان درآمدشان چندین طبق کاهش خواهد یافت و از پسِ خرج های محاسباتی برنخواهند آمد.»

طبق اعلام کوزنستوف، توسعه دهندگان همچنین به قطع ی حصول کنندگان عبث دارند و هریک از این دو دسته به فکر منافع خودشان هستند: «ماینرها به فکر درآمدشان و توسعه دهندگان بوسیله پندار عملکرد و تجربه ی کاربری شبکه هستند؛ ولی عاری گروه اولی، به گروه دوم حاجت نخواهد بود؛ پس باید شکلی از توافق وجود داشته باشد.»مقاله های مرتبط:آیا مقبول EIP-3368، اتریوم ۲ را دو سال به تعویق خواهند انداخت؟در گیرودار قیام ماینرها، ارجاع به اتریوم ۲ سرعت می گیرد

درادامه ی همین بحث، مؤسس پایلون فایننس (Pylon.finance) با اشتهار مستعار گریم ریپر بوسیله کوین تلگراف گفته است ازآنجاکه هم استخراج کننده و هم ترقی دهنده بوده است، ابتلاء هر دو طرف را حس می کند. وی باور دارد که برای ماینرها سه تا پنج سال کشش می کشد تا سربه سر شوند و این امر با درنظرگرفتن اینکه سال ها صرف کردن وقت بخاطر ساختن این اکوسیستم شده ، بوسیله همه ضربه می زند. ازآنجاکه اکثر استخراج کنندگان آینده ی خویشتن را براساس سیستم فعلی دستور کار ریزی کرده اند، به عقیده گریم ریپر، کسانی که تمام زندگی شان را پیاده شدن این فعالیت بنا نهاده اند، بوسیله کار قبض EIP-1559 همه چیزشان را خواهد گرفت.

وی ادامه می دهد: بوسیله نشانی توسعه دهنده، حس می کنم به آن [طرح جدید] احتیاج داریم؛ زیرا باعث مشارکت کاربران می شود و زمانی که گس رفعت است، تنها ثروتمندان می توانند بیع کنند. این امر زمانی که بازار در اوج است، باعث محدود شدن رشد می شود. به نظرم طرح یادشده جدا از معیار کردن خرج های تراکنش، مشکلی محلول نخواهد کرد.

به گفته ی مؤسس پایلون فایننس، اگر این طرح عمل شود، تعداد تراکنش ها روی شبکه چندین طبق بیشتر خواهد شد؛ زیرا قابلیت مالی جدیدی به حیات خواهد آمد که بوسیله نوبه ی خود مکرر مشکلات شلوغی بیشتری خلق کردن خواهد کرد و ماینرها را داخل موقعیتی خواهد رحم که در ازای هشینگ بیشتر، اندک بوسیله دست خواهند آورد و مشکل ازدحام حل نشده باقی خواهد ماند.

درحالی که متخصصان بوسیله دنبال آینده ای تورمی و توسعه دهندگان به عقب کاهش کارمزدها هستند، گریم ریپر پارسا است قلب بغرنج یعنی شلوغی با به کارگیری EIP-1559 تا اینکه ذره ای نیز تحول نخواهد کرد: «گیوتین روی گردن حصول کنندگان خواهد افتاد و ویتالیک بوترین خاطر می یواش راه حلی پیدا کرده است.»بوترین روش حلی بلافاصله ارائه می کند

در واکنش بوسیله تعرض استخراج کنندگان که بوسیله آن اشاره شد، ویتالیک بوترین، بی آرامی بنیان‎ گذار اتریوم و سایر توسعه دهندگان مرتبط با شبکه، اخیرا موضعی تهاجمی به خود گرفته و ادعا کرده اند تقلا های آن ها بخاطر شروع اصلاحات کوچک روی فریم ورک فعلی اتریوم و مشتریان بیکن چین تشدید شده است. اخیرا درون وبلاگی یادداشت زیر منتشر شده است:جامعه ی اتریوم به سرعت وضع حل هایی برای این حمله ی ۵۱ درصدی ترتیب داده اند. ویتالیک بوترین توضیح داده است چگونه اتریوم می تواند «ادغامی سریع» را با لول سریع از اثبات کار به اثبات سهام با تغییرات اندک روی مشتریان اتریوم ادا دهد.

کوزنتسوف پارسا است تغییرات اعمال شده ی بوترین و همکارانش برای خنثی کردن حمله ی ۵۱ درصدی داخل بهترین حالتش، عزب راهکاری موقت است. بااین حال در صورت اجرای حمله، تیم ترقی در اسرع وقت شبکه را به اتریوم ۲ انتقال خواهد داد : «استخرهای شایسته دلیلی برای اجرا فریبکاری روی شبکه، یعنی فرستادن بلوک های نادرست ندارد.»آیا حصول کنندگان مقصر هستند؟

گریم ریپر معتقد است اگر داخل نهایت توافقی خلق کردن نشود، اتریوم ممکن است دستخوش فورک شود: « قضیه ی پا بر جا این است که اگر اتریوم فورک شود و ماینرها بوسیله هیاهو بروند، طوفانی به پا خواهد شد. این امر به معنای حقیقی کلمه دیفای را نابود خواهد کرد.»

مارس، ماهی انباشته از وقوع برای اکوسیستم اتریوم بوده است. برای شهید هفتم مارس، بعضی از استخراج کنندگان سیاله در بی مو جهان دور حزن جمع شدند و اعتراضشان را بابت طرح بهبود ۱۵۵۹ اخبار کردند که قرار است تو جولای اجرایی شود.

***

این مقاله حاوی توصیه یا پیشنهاد اقتصادی زومیت زدودن. خطر از دست دادن تنخواه در هر سرمایه گذاری وجود دارد و تنخواه گذار باید پس از بررسی و تحقیق، تصمیم نهایی را خود اتخاذ کند و مسئولیت تبعات آن را بر عهده بگیرد.بیشتر بخوانید:با کمبود لیر ترکیه بها بیت کوین تو بازارهای همتابه همتای ترکیه به ۱۰۰ هزار دلار رسیدبانک دویچه: بیت کوین آن اعتبار بنیادی است که نمی قابلیت از آن صرف رویت کردکریستیانو رونالدو به ازای کامل تراب های زده، توکن رمزارز دریافت کردمدیر کراکن: دوچرخه ی مجلل می تواند مقدار بیت کوین را تا یک میلیون دلار فراز ببرداپل به دلیل بطلان پتنت، بوسیله صیقل غرامت ۳۰۰ میلیون دلاری محکوم شد